5 تفاوت بین ماهی آزاد آتلانتیک و ماهی آزاد وحشی

1. همه ماهی قزل آلا آتلانتیک برای فروش، پرورش یافته و عمدتاً خارجی هستند.
امروزه تعداد بسیار کمی از ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس وجود دارد که طبعی متفاوت از طبع ماهی سرخو دارد. در واقع، آنها در فهرست در معرض خطر انقراض خلیج مین قرار دارند و ماهیگیری آنها از سال 1948 تعطیل شده است. ماهی قزل آلا برای تخم ریزی و تولیدمثل در بالای رودخانه شنا می کند، اما سدها برای چندین دهه مانع از شنا کردن ماهی آزاد اقیانوس اطلس در بالای رودخانه شده اند.

این به این معنی است که “ماهی آزاد آتلانتیک تازه کبابی” که در منوی غذای این رستوران وجود دارد، هرگز در آب های آزاد شنا نکرده و برای تخم ریزی در بالای رودخانه شنا نکرده است. تمام ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس محصولات کشاورزی در مزارع پرورش ماهی محسوب می شوند. در حالی که چند مزرعه در مین و واشنگتن وجود دارد، بیشتر ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در کانادا، آمریکای جنوبی (عمدتاً شیلی) و اروپا (عمدتاً نروژ) پرورش می یابد. در ایالات متحده، ما در درجه اول ماهی قزل آلا تولید شده داخلی خود را نمی خوریم زیرا تقاضای مصرف کنندگان برای کشور ما بسیار زیاد است که نمی توان از آن حمایت کرد. در عوض، ایالات متحده در درجه اول ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس وارداتی را مصرف می کند. مقدار زیادی از آن!

2. شیلی تامین کننده اصلی ماهی آزاد اقیانوس اطلس است.
ماهی آزاد اقیانوس اطلس بومی مناطق سرد اقیانوس اطلس است. با این حال، بزرگترین تامین کننده ما این ماهی ها را در اقیانوس آرام پرورش می دهد. طبق گزارش USDA در سال 2014، ایالات متحده بیش از 539 میلیون پوند ماهی آزاد اقیانوس اطلس (به ارزش بیش از 2.3 میلیارد دلار آمریکا) وارد کرد که بیش از نیمی از آن از شیلی وارد شد. در همین حال، در همان سال، ایالات متحده بیش از 11.5 میلیون پوند ماهی آزاد اقیانوس اطلس (به ارزش بیش از 37.2 میلیون دلار) صادرات ماهی کرد.

در مورد مقررات آبزی پروری در شیلی در میان کشاورزان و مصرف کنندگان اختلاف نظر زیادی وجود دارد. این نگرانی وجود دارد که آیا تعداد فزاینده مزارع پرورش ماهی در شیلی، به ویژه در منطقه پاتاگونیا، بیش از آنکه فایده داشته باشد، به محیط زیست آسیب می رساند (مقادیر زیادی از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود، ماهی های فراری، آلودگی کف دریا ناشی از تجمع ضایعات ماهی، خوردن ماهی های وحشی). خوراک ماهیان پرورشی و غیره). همچنین نگرانی در مورد اجرای مقررات وجود دارد.

طعمه ماهی

3. ماهی قزل آلا آتلانتیک پرورشی به صورت مصنوعی رنگی است.
ماهی سالمون اقیانوس اطلس در انواع رنگ های نارنجی و قرمز موجود است زیرا باید به صورت مصنوعی رنگ شود. درست مانند فروشگاه لوازم رنگ، به پرورش دهندگان ماهی نمونه هایی از نارنجی و قرمز داده می شود تا بتوانند رنگ ماهی ایده آل خود را انتخاب کنند. چگونه رنگ می گیرند؟ رژیم غذایی آنها

رژیم غذایی ماهی آزاد وحشی

ماهی قزل آلا وحشی دارای گوشت صورتی/نارنجی است زیرا رژیم غذایی کریل و میگو حاوی رنگدانه های صورتی/نارنجی به نام کاروتنوئیدها است. این کاروتنوئیدهای طبیعی، گوشت ماهی قزل آلا را صورتی رنگ می کنند (کاروتنوئیدهای موجود در میگوهای آب نمک نیز دلیل صورتی بودن فلامینگوها هستند!).

رژیم غذایی ماهی قزل آلا آتلانتیک

ماهی آزاد پرورشی با میگو یا کریل تغذیه نمی شود. ماهی آزاد پرورشی با “پلت ماهی” تغذیه می شود. گلوله‌های ماهی از انواع مکمل‌های پروتئینی مانند وعده‌های غذایی/روغن ماهی، استخوان‌های مرغ/پر و دانه‌هایی که ماهی آزاد را در عرض چند ماه به وزن بازار می‌رسانند، تشکیل شده‌اند. برای اینکه گوشت ماهی قزل آلا به صورتی پر جنب و جوش و جذاب برای مصرف کنندگان باشد، تولیدکنندگان پلت ماهی باید کاروتنوئیدهای مصنوعی را به خوراک ماهی اضافه کنند (کانتاکسانتین یا آستاگزانتین). بدون این رنگ های مصنوعی، فیله ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس رنگ مایل به خاکستری مات خواهد داشت. در ایالات متحده برای همه برچسب های ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس ذکر استفاده از رنگ های مصنوعی الزامی است.

ماهی آزاد آتلانتیک با آنتی بیوتیک درمان می شود. ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس ماهی های بزرگی هستند که مواد زائد زیادی را دفع می کنند! اگر قفس ها در منطقه ای با جزر و مد قوی قرار نگیرند، زباله ها می توانند در اطراف ماهی و در کف اقیانوس جمع شوند. برای پیشگیری و درمان بیماری ها و انگل های ناشی از تجمع زباله، کشاورزان باید آنتی بیوتیک ها را در خوراک ماهی بگنجانند.

شپش دریایی

بزرگترین تهدید برای مزارع ماهی شپش دریایی است. شپش های دریایی زندگی را به عنوان یک شپش در ستون آب آغاز می کنند. همانطور که شپش بالغ می شود، به ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس برخلاف ماهی دولمی می چسبد و یک رابطه انگلی آغاز می کند – از مخاط، خون و پوست ماهی آزاد تغذیه می کند. گاهی، اما نه همیشه، شپش دریایی را می توان تنها با آنتی بیوتیک درمان کرد.

5. ماهی آزاد آتلانتیک معمولاً در مناطق کوچک و با تراکم بالا پرورش داده می شود. همه ماهی قزل آلا وحشی ماهی های مهاجر هستند و گوشت خود را از شنای شدید تشکیل می دهند. ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در قفس های دریایی پرورش داده می شود که به آنها قلم دریایی نیز گفته می شود. در هر آغل دریایی صدها ماهی وجود دارد و فضای بسیار کمی برای شنای آزاد وجود دارد. این قلم‌های دریایی برای رفاه حیوانات طراحی نشده‌اند، آنها قبل از هر چیز پولساز هستند.شپش دریایی

ارزش غذایی تن ماهی

نتیجه
اکنون که این ماهی ها را می شناسید، شاید درک بهتری از این ماهی های شگفت انگیز داشته باشید. دفعه بعد که ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس و ماهی قزل آلا آلاسکا صید شده وحشی را مشاهده کردید، متوجه خواهید شد که تفاوت بین این دو فیله بیشتر از قیمت است. اگر شما یکی از افرادی هستید که فقط ماهی سالمون را به دلیل داشتن امگا 3،6،9 می خورند، بدانید که گزینه های دیگری نیز وجود دارد! این جایگزین ها را در مقاله بعدی ما بررسی کنید – امگا 3 داخلی: گزینه های دیگری به جز ماهی آزاد اقیانوس اطلس وارداتی وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما