مجموعه xyz شما را به خرید بهترین محصولات ماهی غزل الا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت ماهی سالمون در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت ماهی قزل آلا سالمون پرورشیعلل افزایش قیمت ماهی سالمون در ایران/افزایش قیمت انواع ماهیانتخم چشم زده ماهی سالمون چیست؟فروش ماهی سالمون باکیفیت و قیمت مناسبمنابع آبی مناسب جهت پرورش ماهی قزل آلاآب چاه هاآب چشمه هاغذای ماهیصادرات ماهی سالمون و صادرات ماهی قزل آلاقیمت ماهی قزل سالمون در ایرانفروش ماهی سالمون در بازار تهرانتفاوت گوشت ماهی قزل آلا و ماهی سالمون طبق نظرسنجی از مردمایران کشوری قدرتمند در تولید ماهی قزل آلا و ماهی سالمونرشد مصرفی ماهی قزل آلا و ماهی سالمون در کشور ماهی قزل آلا و سالمون بهترین ماهیان سردابی جهت پرورش تفاوت های میان ماهی قزل آلا و ماهی سالمون پرورش ماهی سالمونماهی سالمون یک ماهی با مزه ای برترخرید ماهی سالمون باکیفیت و تازه
قیمت ماهی سالمون

قیمت ماهی سالمون در ایران با نوسانات قیمتی زیادی، به خصوص در بازارها و میادین تره بار به دلیل وجود واسطه ها روبروست. ماهی سالمون در واقع یک نوع ماهی قزل آلاست که رنگ گوشت آن در اثر تغذیه از ماهی قزل آلا معمولی پررنگ تر شده و به قرمزی می زند. قیمت ماهی قزل آلا در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۸ نوسانات کمتری داشت. قیمت ماهی سالمون پرورشی نسبت به ماهی قزل آلا پرورشی کمی بیشتر است. حال این سوال برای همه پیش می آید که ماهی سالمون از کجا بخرم؟ و چطور می توان ماهی سالمون تازه و باکیفیت را از نوع بی کیفیت آن به خوبی تشخیص داد؟ در ادامه در مورد تمام جزئیات توضیح داده خواهد شد.

قیمت ماهی سالمون در ایران

قیمت ماهی قزل آلا سالمون پرورشی

قیمت ماهی قزل آلا سالمون پرورشی، نسبت به سال های گذشته افزایش ناگهانی داشته است. هم چنین، اگر با قیمت های قبل و قیمت های کنونی سروکار داشته اید و به بازار تهران و سایر بازارهای ایران سری زده باشید؛ کاملا متوجه این نوسانات و تفاوت قیمت ها می شوید. نه تنها قیمت ماهی سالمون در ایران افزایش یافته، بلکه قیمت انواع دیگر ماهیان مانند ماهی کپور، ماهی قزل آلا، ماهی بیگ هد، ماهی فیتواگ و انواع دیگر آبزیان خوراکی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

علل افزایش قیمت ماهی سالمون در ایران/افزایش قیمت انواع ماهیان

عوامل متعددی بر افزایش قیمت ماهی سالمون در ایران و انواع ماهیان دیگر تاثیرگذار بوده است. تمام این عوامل هم به افزایش قیمت ارز برمی گردد. به محض شنیدن اسم ارز، این سوال برای تمامی افراد پیش می آید که افزایش قیمت ارز چگونه به پرورش ماهی قزل آلا و مای سالمون در ایران ربط پیدا می کند؟ قیمت بچه ماهی یک ارتباط یک سویه و مستقیم با قیمت تخم چشم زده ماهی دارد. به این معنا که زمانی که تخم چشم زده ماهی افزایش می یابد، به دنبال آن قیمت بچه ماهی نیز افزایش می یابد و بازهم به دنبال آن افزایش قیمت ماهی سالمون و انواع دیگر ماهیان را خواهیم داشت. از جمله علل افزایش قیمت ماهی سالمون در ایران در یک جمع بندی کلی عبارتند از:

 • افزایش قیمت بچه ماهی سالمون که اصلی ترین مورد می باشد.
 • هزینه های بالای آب و برق که به تنهایی در سال جدید افزایش یافته است.
 • هزینه های دارویی که این مورد هم در سال اخیر دچار افزایش قیمت بالایی بوده است.
 • هزینه های مربوط به کارگری که با توجه به حجم زیاد کار شیلاتی، بالاست.
 • هزینه های مربوط به نگهداری دستگاه ها و تعمیرات آن که برای پرورش دهنده بسیار هزینه بر است.

با وجود تمام این عوامل، برخی از پرورش دهندگان ماهی قزل آلا و یا ماهی سالمون با مشکلات بسیاری مواجه می شوند.

قیمت ماهی سالمون در ایران

تخم چشم زده ماهی سالمون چیست؟

تخم چشم زده ماهی سالمون می تواند از نژادهای مختلف

 • فرانسوی
 • دانمارکی
 • اسپانیایی
 • آمریکایی
 • لهستانی

و هم چنین انواع دیگر برندها باشد. پس تخم چشم زده ماهی وارداتی می باشد. هر محصول وارداتی هم، ارز به آن تعلق می گیرد.

قیمت ماهی سالمون در ایران

فروش ماهی سالمون باکیفیت و قیمت مناسب

یک فروشنده ی ماهی سالمون و ماهی قزل آلا چگونه می تواند کیفیت ماهی را تضمین کند؟ چگونه می تواند در ازای فروش ماهی سالمون باکیفیت قیمت مناسب و معقولی برای آن تعیین کند؟ یک فروشنده اگر خود، تولیدکننده باشد از طروق مختلفی می تواند کیفیت ماهی سالمون پرورشی را افزایش دهد؛ از جمله:

 1. منابع آبی مورد پرورش
 2. تغذیه ی ماهی
 3. ایجاد آب و هوای مساعد
 4. تنطیم میزان اکسیژن محلول در آب
 5. رعایت موارد بهداشتی
 6. حمل و نقل مناسب و اصولی ماهی

و …

منابع آبی مناسب جهت پرورش ماهی قزل آلا

منابع آبی مناسب جهت پرورش ماهی قزل آلا و یا ماهی سالمون بسیار زیاد هستند. و البته یکی از موارد مهم و حیاتی در امر پرورش ماهی با بازدهی بالا محسوب می شود. بهترین و استانداردترین منابع آبی جهت پرورش، شامل:

 • آب چاه ها
 • آب چشمه ها

می باشند.

قیمت ماهی سالمون در ایران

آب چاه ها

یکی از منابع مهم آب شیرین، آب چاه ها و یا قنات ها و آب های زیرزمینی هستند. در آب های زیرزمینی هیچ گونه اثری از آلودگی نیست. آب چاه ، در واقع یکی از بهترین منابع آب جهت پرورش ماهی های سازمانی‌ست. پرورش ماهی قزل آلا و ماهی سالمون در آب های آلوده باعث ورود انواع بیماری ها و میکروب ها و ویروس های انگلی به بدن ماهی می شود. در چنین مواردی هم باید از دارو ها و آنتی بیوتیک ها برای درمان ماهی ها استفاده کرد. این نکته هم نباید فراموش کرد که استفاده ی بیش از حد از داروها، کیفیت ماهی پرورشی را تا حد زیادی کاهش می دهد. پس بهترین روش استفاده از منابع آبی خوب و تمیز جهت پرورش است و در صورت مشاهده ی کوچک ترین آلودگی باید از دستگاه ها تصفیه ی کننده ی استاندارد برای تصفیه و تمیز کردن آب استفاده کرد.

آب چشمه ها

آب چشمه ها غنی از مواد معدنی مهم و املاح ضروری می باشد. در واقع، یکی از بهترین منابع آبی جهت پرورش ماهی قزل آلا و ماهی سالمون نیز آب چشمه ها می باشد. آب چشمه نیز مانند آب چاه ها بسیار تمیز و بدون آلودگی‌ست. هیچ نیازی هم به تصفیه کردن ندارد.

غذای ماهی

کیفیت بالای غذای ماهی علاوه بر اینکه می تواند در رشد و نمو صحیح ماهی تاثیرگذار باشد، در کیفیت و طعم و مزه ی گوشت ماهی نیز اثر مستقیم دارد. غذای ناسالم وبی کیفیت، حتی می تواند باعث ورود بیماری ها و آلودگی به بدن ماهی شود.

صادرات ماهی سالمون و صادرات ماهی قزل آلا

صادرات ماهی سالمون و صادرات ماهی قزل آلا از ایران به کشورهای خارجی چگونه انجام می شود؟ چه تفاوتی بین ماهی قزل آلا و ماهی سالمون با نژادهای مختلف وجود دارد؟ برای صادرات ماهی قزل آلا و ماهی سالمون چه آزمایشاتی باید روی آن انجام شود؟ به طور کلی، میان شکل ظاهر ماهی قزل آلا و ماهی سالمون با نژادهای مختلف ایرانی و فرانسوی تفاوت های زیادی وجود دارد. یکی از انواع آزمایشات ضروری برای تعیین صادراتی بودن ماهی قزل آلا و ماهی سالمون، آزمایش مالاشیت می باشد.

قیمت ماهی سالمون

قیمت ماهی قزل سالمون در ایران

قیمت ماهی سالمون در ایران، به دلیل تغذیه ی متفاوت با ماهی قزل آلا کمی گران تر است. تغذیه ی ماهی سالمون یک نوع تغذیه با رنگ دانه های گیاهی است که باعث می شود گوشت ماهی سالمون گرایش به نارنجی پیدا کند. ماهی سالمون در مدت زمان کوتاهی در میان خریداران ایرانی و خارجی جای خود را باز کرد. فروش ماهی سالمون در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. به طوریکه صادراتی بودن ماهی سالمون به چندین کشور در مدت زمان کم چندین برابر شد.

فروش ماهی سالمون در بازار تهران

میزان فروش ماهی سالمون در بازار تهران بر خلاف گذشته، در یک مدت زمان تقریبا کم پیشرفت فوق العاده داشت. به طوری که، تولید کنندگان و فروشندگان ماهی سالمون در همین بازه ی زمانی کوتاه، میزان تولیدات و میزان فروش خود را جندین برابر دیدند. مردم، علاوه بر میزان خرید و درخواست بالای ماهی قزل آلا به خرید ماهی سالمون با گوشتی لطیف و یک دست و نارنجی نیز رغبت بسیاری نشان می دهند.

تفاوت گوشت ماهی قزل آلا و ماهی سالمون طبق نظرسنجی از مردم

طبق نظرسنجی های صورت گرفته از مردم:

 • گوشت ماهی سالمون کمی منسجم تر و سفت تر از ماهی قزل آلاست.
 • ماهی سالمون مدت زمان بیشتری شکل اولیه ی خود را حفظ می کند.
 • خواص ماهی سالمون در مدت زمان بیشتری حفظ می شود.

ماهی قزل آلا و ماهی سالمون هردو بوی زخم کمی نسبت به سایر ماهیان دارند؛ اما ماهی سالمون نسبت به ماهی قزل آلا بوی زخم کم تری دارد.

قیمت ماهی سالمون

ایران کشوری قدرتمند در تولید ماهی قزل آلا و ماهی سالمون

ایران، کشوری‌ست که از نظر برخورداری از فضای طبیعی غنی می باشد. وسعت فضای سبز برای کشور مرتفع ایران ۱۶۰۰۰۰۰۰۰ هکتار می باشد. به دلیل اینکه نیمی از کشور مرتفع است محل مناسبی برای تامین آب جهت پرورش ماهی قزل آلا و ماهی سالمون است. از طرفی میزان بارندگی در مناطق کوهستانی به طور تقریبی ۳۶۵ میلی لیتر می باشد. حدود ۳۰۰ میلی لیتر از حجم مفید این آب نیز برای پرورش ماهی قزل آلا ذخیره می شود. از این رو ایران کشوری قدرتمند در تولید ماهی قزل آلا و ماهی سالمون است. وجود منابع آبی مانند:

 • قنات ها
 • چاه ها (سطحی، عمیق، نیمه عمیق)

به تولیدکنندگان ماهی و شیلات داران کمک بسیار زیادی می کند.

رشد مصرفی ماهی قزل آلا و ماهی سالمون در کشور

در کشور، خوشبختانه افزایش مصرف ماهی قزل آلا و ماهی سالمون را طی چندین سال اخیر مشاهده می کنیم که از سه دلیل بسیار مهم نشأت می گیرد:

 1. افزایش آگاهی مردم از خواص ارزشمند ماهی
 2. روند رو به رشد جمعیت
 3. اهمیت به نوع تغذیه نسبت به نسل های قبل

 ماهی قزل آلا و سالمون بهترین ماهیان سردابی جهت پرورش

از بهترین و مناسب ترین ماهیان سردابی جهت پرورش، ماهی قزل آلا و ماهی سالمون هستند. به خصوص ماهی قزل آلا که با:

 • شرایط محیطی
 • شرایط آبی (منظور همان تغییرات دمایی و کیفیت آب و اکسژن محلول در آب است.)
 • شرایط پرورش در آب شور و در آب شیرین
 • سازگاری با تغذیه به صورت دستی

بسیار سازگار است. بنا به همین ۳ دلیل بسیار مهم هم هست که این دو نوع ماهی دارای سطح تولیدی بالایی هستند. در هنگام پرورش، در نوع تغذیه است که این دو نوع ماهی را باهم متفاوت ساخته است.

قیمت ماهی سالمون

 تفاوت های میان ماهی قزل آلا و ماهی سالمون

میان ماهی سالمون و ماهی قزل آلا تفاوت هایی وجود دارد. هنگام خرید باید به این تفاوت های ظاهری توجه کنید. از جمله:

 1. نیمه ی پایین بدن ماهی سالمون مانند ماهی قزل آلا دارای خال نیست .
 2. فک ماهی قزل آلا از چشمش بالاتر است.
 3. فک ماهی سالمون از چشمش بالاتر نیست.
 4. در صورت خرید به صورت فیله ای، گوشت ماهی سالمون نارنجی است.

شباهت های میان این دو ماهی از نظر ظاهری آن قدر زیاد است که ممکن است بدون توجه به تفاوت ها اشتباها خرید خود را انجام دهید.

 پرورش ماهی سالمون

برای یک مشتری واقعی، این امر بسیار مهم است که آیا ماهی قزل آلا خریداری می کنند یا ماهی سالمون؟ در ایران، ماهی قزل آلا اکثرا به صورت پرورشی   تکثیر می شود و نوع طبیعی آن بسیار کمیاب است و دسترسی به آن مشکل. علاوه بر این موضوع، ماهی سالمون طبیعی در کشور، بسیار کم یافت می شود. به همین دلیل، با تغییر ساختار تغذیه ای با استفاده از رنگدانه های گیاهی و ضدسرطلان، ماهی قزل آلا طی فرآیندی به ماهی سالمون با گوشت نارنجی و طعمی بینظیر تبدیل می شود.

ماهی سالمون یک ماهی با مزه ای برتر

ماهی سالمون یک ماهی پرچرب که به عنوان غذای کامل در مهمانی های رسمی استفاده می شود:

 • ماهی سالمون دارای مقادیر زیادی مواد مغذی و باارزش است.
 • میزان ویتامین D آن از ماهی قزل آلا بیشتر است.
 • از ماهی قزل آلا چرب تر می باشد. (امگا۳ بیشتری دارد.)
 • ارزش غذایی ماهی سالمون از ماهیان کپور، بیگ هد و … بسیار بیشتر و بالاتر است.
 • مصرف حداقل ۲ یا ۳ بار در هفته ماهی برای سلامت بدن، ضروری است.
 • امکان پخت ماهی سالمون مانند ماهی قزل آلا به روش های مختلف وجود دارد.
 • بهترین روش طبخ ماهی، قرار دادن در فر یا کبابی است.
 • استفاده از سبزیجات تازه و لیمو ترش طعم بسیار خوشمزه تری به ماهی سالمون می دهد.
 • بهتر است قبل از طبخ ماهی، آن را در مواد و چاشنی ها به مدت چند دقیقه مزه دار کرد.
 • با توجه به ضخامت بالای ماهی سالمون باید در پخت آن بسیار دقت کرد.

قیمت ماهی سالمون

خرید ماهی سالمون باکیفیت و تازه

در خرید ماهی سالمون باکیفیت و تازه باید تمام نکات لازمی که در مورد خرید یک ماهی تازه نیاز است، رعایت شود. هم چنین، آسان ترین و بهترین روش خرید ماهی قزل آلا و یا ماهی سالمون، خرید از طریق این مجموعه است که امکان خرید آنلاین را برای متقاضیان عزیز فراهم ساخته است. از جمله مزایای این شرکت:

 1. پاسخگویی در اکثر ساعات روز
 2. ارائه ی راهنمایی های مورد نیاز به مشتریان واقعی
 3. قیمت مناسب ماهی قزل آلا و ماهی سالمون
 4. کیفیت بسیار بالای ماهی
 5. امکان ارسال نمونه برای مشتری واقعی
 6. سابقه در بخش صادرات ماهی سالمون
 7. در خریدهای حجم بسیار بالا، امکان دادن تخفیف وجود دارد.

 

مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: نام

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: test@

instagram icon اینستاگرام: test@

email icon ایمیل: email@gmail.com

مجموعه xyz شما را به خرید بهترین محصولات ماهی غزل الا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید