غذای ماهی قزل آلا 5 4 6 7 ماهه

مقدمه‌ای بر تغذیه قزل آلا غذا، شیوه غذادهی، مقدار غذای مصرفی و تهیه غذای مناسب یکی از موضوعات مهم در حوزه تکثیر و پرورش به شمار می‌آید زیرا بدون تغذیه صحیح و مناسب، تولید موفقیت آمیز و سود آور امکان پذیر نمی‌باشد. حوزه تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که حدود 50% از هزینه‌های تکثیر و پرورش را به خود اختصاص می‌دهد. ماهی قزل آلا از خانواده آزاد ماهیان و جزء ماهیان سرد آبی است که گونه پرورشی آن در کشور ما قزل آلای رنگین کمان می‌باشد. برای تکثیر و پرورش قزل آلا دانستن اصول غذادهی و اجزا لیست غذای ماهی قزل آلا از اهمیت بالایی برخوردار است.

غذای ماهی قزل آلا 5 4 6 7 ماهه

غذای ماهی قزل آلا 5 4 ماهه

پروتئین: اصلی‌ترین ماده غذایی برای ماهیان گوشتخوار پروتئین می‌باشد. پروتئین از اجزای کوچک‌تری به نام آمینو اسید (اسید آمینه) است. برخی از آمینو اسیدها در بدن ماهی قزل آلا ساخته می‌شود مانند آلانین و پرولین که به آنها آمینو اسیدها غیر ضروری گفته می‌شود، اما تعدادی از آمینو اسیدها وجود دارد که ماهی قادر به ساخت آن در بدن خود نبوده و باید با غذاگیری آنها را تامین کند که به آنها آمینو اسید ضروری می‌گویند. عوارض مختلف کمبود انواع از آمینو اسیدهای ضروری در جیره غذایی ماهی قزل آلا عبارت است از: اختلال در رشد ماهی‌ها و رشد ناکافی آنها کاهش بازده تبدیل غذای مصرفی به گوشت ماهی بی اشتهایی کم خونی اختلال در هضم و جذب غذا خوردگی باله‌ها انحراف ستون مهره‌ها ایجاد حالت آب مرواریدی در چشم چربی‌ها یا لیپیدها: در غذاهایی که برای ماهی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از چربی‌های ساده که بنیان گلیسترول دارند از جمله تری گلیسیریدها، چربی‌ها و روغن‌ها استفاده می‌شود. نقش چربی‌ها در تامین انرژی و اسیدهای چرب ضروریست. عوارض کبود چربی در جیره غذایی عبارت است از: افزایش میزان آب در عضلات افزایش حساسیت ماهی به پوسیدگی باله دمی کم خونی ضایعات و اختلالات کبدی کاهش تخم گشایی در تکثیر ماهی قزل آلا کاهش درصد بقاب لاروهای این ماهی قندها (کربوهیدرات): کربوهیدرات‌ها در چرخه تولید گلوکز و انرژی نقش دارند، زمانی کربوهیدرات برای تامین انرژی مورد استفاده قرار میگیرد که ماهی به علت عدم تعادل جیره غذایی نتواند از پروتئین و چربی استفاده کند . مزیت استفاده از کربوهیدرات شامل قیمت مناسب، منبع مناسب برای تولید انرژی و اهمیت در پلت کردن غذا است.

غذای ماهی قزل آلا 6 7 ماهه

غذای ماهی قزل آلا 6 7  ماهه ویتامین: وجود ویتامین‌ها در جیره غذایی ماهی به مقادیر کمی ضرورت دارد، ویتامین‌ها در انجام اعمال حیاتی بدن از جمله سوخت و ساز چربی‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. مقداری از ویتامین‌هایی که به جیره غذایی اضافه می‌شود دفع شده، مقداری تغییر شکل یافته و مقداری نیز به مواد دیگر تبدیل می‌شود. به صورت کلی ویتامین‌ها به دو دسته مهم ویتامین‌های محلول در آب شامل C ,B ویتامین‌های محلول در چربی شاملA ,D ,E ,K تقسیم می‌شوند. عوارض کمبود ویتامین در جیره غذایی عبارت است از: حالت شنای غیر طبیعی بی اشتهایی کاهش رشد کاهش بازده تبدیل غذا به گوشت (کاهش بازده رشد ماهی) افزایش حساسیت عصبی تیره شدن رنگ بدن (مرگ سیاه) نرمی استخوان بیرون زدن کره چشم بی رنگ شدن آبشش‌ها ایجاد اختلال و پوسیدگی در آبشش‌ها کاهش میزان تخم ریزی در ماهی ماده آب آوردگی شکم افزایش حساسیت نور آفتاب سوختگی تحلیل رفتن ماهیچه‌ها خونریزی در کلیه‌ها تشنجات صرع مانند البته مصرف بیش از حد ویتامین‌ها نیز میتواند مشکلاتی را به وجود آورد. مواد معدنی: ماهی توانایی دریافت مواد معدنی را از طریق غذا، آبشش و پوست ناحیه شکمی دارد. مواد معدنی در تنظیم فشار اسمزی نقش مهمی دارد البته فشار اسمزی در ماهیان آب شیرین و ماهیان آب شور تفاوت دارد. در آب شیرین تراکم مواد معدنی در داخل بدن ماهی بیشتر از خارج بدن است و در نتیجه آب به داخل بدن ماهی آمده و ماهی مواد معدنی را دفع می‌کند، در این حالت آبشش‌ها همواره به طور فعال نمک‌ها و املاح را وارد بدن می‌کنند . بر این اساس به دلیل کمیابی مواد معدنی در آب شیرین بایستی مواد معدنی را در جیره غذایی ماهیان آب شیرین اضافه نمود. مواد معدنی که وجود آنها در جیره غذایی ماهی قزل آلا ضرورت دارد عبارت است از: کلسیم(Ca)، فسفر(P)، منیزیم(Mg)، آهن(Fe)، روی(Zn) مهم‌ترین مواد معدنی موجود در جیره غذایی این گونه کلسیم و فسفر می‌باشد که تحت عنوان سازنده استخوان مطرح هستند و به ترتیب 24/0 و7/0 درصد از جیره غذایی ماهی را شامل می‌شوند.

غذای ماهی قزل آلا 8 9 ماهه

اشکال مختلف غذای قزل آلا در راستای موضوع انتخاب غذای مناسب دانستن” اشکال مختلف غذا” برای آبزیان پرورشی می‌توانند از اهمیت بالایی برخوردار باشد: (1 غذای تر: غذاهایی با رطوبت بین 45-75درصد که از مواد اولیه با رطوبت زیاد از جمله ماهیان بی‌ارزش، ضایعات ماهی و صنایع شیلاتی، ضایعات کشتارگاهی و… تهیه می‌شود. این نوع از غذا به صورت روزانه تهیه شده و بیشتر به مصرف ماهیان گوشتخوار از جمله قزل آلا می‌رسد. (2 غذاهای مرطوب غذاهایی با رطوبت بین 45-25 درصد که از مواد اولیه غذای تر و موادی مانند آرد غلات تهیه می‌شود. (3 غذای نیمه رطوبتی غذاهایی با رطوبت بین 25-15 درصد که از مواد اولیه با رطوبت بالا کمتر بهره‌مند هستند. غذاهای تر و مرطوب به عنوان غذاهای خوش‌خوراک در پرورش بسیاری از گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا دارای بافت نرم وکارایی نسبتا خوبی هستند. استفاده از این غذاها باعث برخی مشکلات می‌شود و مستلزم رعایت قواعدی است. از جمله این قواعد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حمل و نقل و نگهداری آنها حتما باید در سرما باشد که تا در زمان مصرف فاسد نشوند. امکان برنامه ریزی برای تهیه این نوع غذا کم است. امکان آلودگی مواد اولیه به ویژه ضایعات شیلاتی و کشتارگاهی زیاد است. حمل و نقل و نگهداری نامناسب این نوع غذاها باعث از بین رفتن برخی مواد ضروری از جمله ویتامین‌ها و چربی‌های ناپایدار خاص می‌شود و محل مناسبی برای انتشار قارچ‌ها و باکتری‌ها ایجاد می‌کند. این گونه از غذاها بر کیفیت آب اثر نامطلوب بر جای می‌گذارند. (4 غذاهای خشک : غذاهای خشک رطوبتی بین 13-7 درصد دارند .این نوع غذا دارای ساخت و حمل و نقل نسبتا ساده هستند و به راحتی می‌توان در استخرهای بزرگ از آنها استفاده کرد. این نوع غذا شامل مزایایی چون مواد اولیه گوناگون با مشخصات غذایی ویژه، امکان کنترل کیفیت، هزینه پایین و برنامه ریزی غذایی، ضریب تبدیل پایین و کم حجم و … می‌باشد. غذاهای خشک را می‌توان در اندازه‌های مختلف که مناسب نیازهای گونه‌های پرورشی مختلف باشد تولید کرد و همچنین می‌توان غذاهای خشک که دارای دارو های خاص مانند آنتی بیوتیک‌ها و یا انواع هرمون‌های و افزودنی‌های مجاز دیگر باشند را هم تولید کرد.

غذای ماهی قزل آلا یک روزه

غذای ماهی قزل آلا یک روزه انتخاب نوع غذا و مقدار جیره روزانه مهمترین اصل در زمینه غذادهی هستند. تعداد دفعات غذادهی نیز بستگی به وزن ماهی دارد. مثلا بچه ماهی حدود ۱۰ گرم تا شش بار در روز و ماهیان پروراری یک تا دو بار در روز غذادهی می‌شوند. در پرورش ماهی تامین غذا بیشترین هزینه تولید را دارد. پس هرچه بتوان در این قسمت مدیریت بهتری اعمال کرد، سودآوری کار بیشتر خواهد شد. رقم بندی یکی از مهم‌ترین اصول پرورش ماهی قزل‌ آلا است. در رقم‌بندی، پس از مدتی از پرورش ماهی، ماهی‌های کوچک و بزرگ از یکدیگر جدا می‌شوند. چون به دلیل ریز و درشت بودن ماهی و خطا در میانگین وزنی، محاسبه جیره غذایی دقیق نخواهد بود. همچنین ماهی‌های کوچکتر در رقابت غذایی با ماهی‌های بزرگتر موفق نبوده و بنابراین رشد نخواهند کرد یا رشد بسیار کندی خواهند داشت.

غذای ماهی قزل آلا 15 14 روزه

در زمینه محل پرورش ماهی نیز باید به نکات مهمی توجه کرد مثلا اینکه شیب زمین چگونه باشد؟ شیب زمین باید به گونه‌ای باشد که فضولات کف همراه با جریان آب از استخر خارج شوند و آب به حالت ثقلی از استخر خارج شده و نیاز به صرف هزینه نباشد. همچنین ورودی و خروجی استخر باید به طور صحیح ساخته شود. خروجی باید به صورت سه شیاره ساخته شده تا بتوان اولا سطح آب را در استخر بسته به شرایط تنظیم کرد و ثانیا آب کف استخر خارج شود. همچنین آب قبل از وارد شدن به استخر به بالای برجک هواده منتقل شود تا گازهای مضر از آب جدا شوند. ماهیان سردابی اين ماهیان را مي توان در محدوده حرارتي 10-18 درجه سانتيگراد پرورش داد . استخرهاي بتني براي پرورش آنها مناسب تر است ، و براي توليد يك تن نياز به 10 ليتر در ثانيه آب با دماي 10-18 درجه سانتي گراد مي باشد . بيشتر اين ماهیان را خانواده آزاد ماهیان salamonidae بوده و مشتمل بر ماهیان آب شيرين و ماهیان مهاجر موجود در نيم كره شمالي مي باشند. امروزه گونه هاي مختلف ماهیان در كشورهايي كه داراي شرايط آب و هوايي مناسب رشد اين ماهیان در كشورهايي كه داراي شرايط آب و هوايي مناسب رشد اين ماهيان مي باشند پرورش داده مي شود. گوشت اين ماهيان بسيار لذيذ بوده و از نظر اقتصادي از جمله ماهيان با ارزش خوراكي محسوب مي گردند. اغلب گونه هاي مختلف آزاد ماهیان در اين دسته جاي گرفته تقريبا بيشتر انواع اين ماهیان به منظور حفظ ذخاير منابع آبي صيد ورزشي توليد گوشت تكثير و پرورش داده مي شوند. از اختصاصات ويژه اين ماهیان وجود دندان در دهان فلسهاي ريز نقره فام دهاني نسبتا بزرگ ، باله مخرجي كوتاه، يك باله چربي كوچك، در روي ساقه دمي همو سرك است.

غذای ماهی قزل آلا 25 30 روزه

غذای ماهی قزل آلا 25 30 روزه مزایای خوراک خشک( پلت) تولیدی کارخانجات: خوراک کنسانتره توسط کارشناس تغذیه فرموله می شود بنابراین ترکیبات آن بالانس است. خوراک، تحت دمای بالا تولید می شود در نتیجه بهداشتی تر است. ذرات غذا خوب آسیاب و میکس می گردند. چون ضریب تبدیل مناسب دارد آب استخر را کمتر آلوده می کند. اندازه پلتهای غذایی متناسب با وزن ماهیها و اندازه دهان ماهیها ساخته می شود. بسته بندی مناسب و بهداشتی دارد. حمل و نقل و انبار نمودن آن آسان است. چون رطوبت غذا پایین است حدود 3-2 ماه خوراک را می توان نگهداری نمود. انواع روش های موجود برای غذا دادن به ماهی قزل آلا: دو روش کلی برای غذا دادن به ماهی وجود دارد . شما بسته به شرایط می توانید هر کدام از این روش ها که برایتان مناسب تر است را انتخاب کنید.

غذای ماهی قزل آلا 3 40 روزه

این روش بدلیل کم هزینه بودن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. غذادادن با دست یکی از روشهایی است که کارگر غذای مورد نیاز را با دست در داخل استخر می پاشد، یعنی هم باید تمام غذ ارا در استخر بریزد و هم بین دفعات غذا ریزی فاصله مناسب باشد. با این کار به ماهی فرصت گرفتن غذا را خواهد داد و بدین ترتیب غذای کمتری به صورت پرت خواهیم داشت .البته این روش زیاد مناسب نیست چون هرچقدر هم اگر کارگر در غذادهی دقت نماید باز هم مقدار زیادی پرت غذا خواهیم داشت، زیرا با تلاطم آب، غذا از دیدشان پنهان شود و به کف استخر سقوط می نماید و دیگر مورد مصرف ماهی قرار نخواهد گرفت. معمولا در فارم هایی که از این نوع غذادهی استفاده می شود ضریب تبدیل غذایی کم است. ۲-غذا دهی با دستگاه های اتوماتیک: الف- دستگاه آلن: این دستگاه دارای سوراخ هایی با اندازه های متفاوت است، در داخل آن دو تیغه چرخنده وجود دارد که غذا را به سمت سوراخ ها می برد، از این غذاده معمولا در تراف های پرورشی استفاده می شود. ب- دستگاه نیلسن: از این دستگاه در کانال های سیمانی استفاده می شود. درته این غذاده یک صفحه متحرک برقی وجود دارد که با ریختن غذا از سوراخهای مخصوص روی صفحه، غذا در منطقه وسیعی پخش می شود. ج- دستگاه پاندولی: این دستگاه بر روی استخرها نصب می شود و دارای مخزنی است که ماهیان با ضربه زدن به پاندول باعث ریختن غذا در آب می شوند.

غذای ماهی قزل آلا 45 90روزه

غذای ماهی قزل آلا 45 90روزه موارد دیگر اهمیت ناچیزی در جیره غذایی دارند و قابل چشم پوشی هستند. برای تامین کلسیم موادی مانند پوست تخم مرغ، حلزون، کربنات کلسیم، پودر استخوان و صدف‌ها را پس از عمل آوردن جیره غذایی مورد استفاده قرار داد . اما مقدار مصرف فسفر در غذا بستگی به تاثیرات فسفر در پساب‌های خروجی مزارع برای کشاورزی دارد و اگر اراضی کشاورزی از لحاظ مواد معدنی فقیر باشند مشکلی پیش نمی‌آید ولی اگر آب موجود در اراضی دارای مواد معدنی فراوان مانند فسفر باشد آلودگی ایجاد می‌شود. از کل فسفری که ماهی استفاده میکند 25 درصد آن جذب و 75 درصد آن دفع می‌شود. منابع تامین مواد معدنی مورد نیاز ماهی قزل آلا شامل پودر استخوان، پودر صدف و آرد ماهیست. عوارض وجود بیش از حد مواد معدنی در جیره غذایی این گونه عبارت است از: کاهش رشد ضریب تبدیل غذایی نامناسب انحنای استخوان‌ها ستون مهره‌ها سیاهی دم کم خونی فساد باله دمی و برخی عوارض کمبود عناصر معدنی در جیره غذایی نیز عبارت است از: کاهش رشد کاهش سختی استخوان‌ها برهم خوردن PH مایعات بدن ایجاد اختلال در تبادل آب بین ماهی و محیط اطراف ایجاد بی‌نظمی در هضم غذا در دستگاه گوارش و مشکلاتی از این قبیل بی اشتهایی کاهش راندمان تبدیل غذا به گوشت آب مروارید در چشم سستی و بی‌حالی ماهی کج شدن یا انحنای ستون مهره‌ها علاوه بر پنج ماده اصلی مذکور در تشکیل جیره غذای ماهی، مواد بدون ارزش غذایی دیگری نیز در جیره ی غذایی و لیست غذایی ماهی قزل آلا و دیگر ماهیان گوشتخوار وجود دارد. برای مثال می‌توان به آب، هم بندها، فیبرها، آنتی اکسیدان‌ها و رنگدانه‌ها اشاره کرد.

جدول غذای ماهی قزل آلا

کیفیت جیره وابسته به کیفیت و کمیت ماده خام و شرایط فرآوری و طول نگهداری آنها است. جیره مورد نظر باید دارای تعادل ترکیبات غذایی باشد و علاوه بر آن باید در آب پایدار، جاذب و خوش‌خوراک باشد و اندازه ذرات آن با مراحل مختلف رشد متناسب باشد.کیفیت پایین جیره می تواند ناشی از موارد ذیل باشد: -مواد خام با کیفیت پایین -افزودن اوره -بالابردن خاکستر محلول در اسید که نماینگر وجود ماسه و سیلیکا است -مقادیر بالای خاکستر – به کارگیری چربی‌های فاسد – عدم کفایت مقادیر و ویتامین‌های مکمل – مقادیر پایین اسیدهای چرب به شدت غیر اشباع -مقادیر پایین آمینو اسید ضروری و عدم تعادل نسبت به کلسیم به فسفر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما