صادرات ماهی قزل آلا مازندران به روسیه

صادرات ماهی قزل آلا مازندران به روسیه از استان‌هایی که دارای شیلات‌های پرورش ماهی قزل آلا هستند، صورت می‌گیرد؛ از جمله صادرات ماهی قزل آلا مازندران که درصد بالایی از پرورش و صادرات این نوع ماهی را به خود اختصاص داده است. ماهی قزل آلا از استان مازندران به کشورهای مختلفی ارسال می‌شود و متقاضیان زیادی دارد که طبق بررسی‌ها، صادرات ماهی قزل آلا مازندران به روسیه نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

آیا شما می‌دانید که چگونه می‌توان تولید این محصول ارزشمند و مفید را افزایش داد؟

صادرات ماهی قزل آلا

پیشنهاداتی برای افزایش تولید ماهی قزل آلا

به عنوان گام نخست برای پایداری و تداوم یافتن تولید ماهی قزل آلا رنگین کمان می‌بایست برای تولید تخم ماهی و بچه ماهی با کیفیت بالا تلاش بیشتری کرد که این امر خود مستلزم بهبود یک‌سری شرایط خاص می‌باشد. یکی از این شرایط، بهبد کیفیت خوراک ماهیان و متناسب با استانداردهای جهانی‌ست، هم‌چنین بهبودی شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط، برطرف نمودن برخی نواقص در امور اجرایی مانند: مشکلات مربوط به بیمه‌ی مراکز پرورش و تکثیر و فرهنگ‌سازی و بالا بردن آگاهی مردم جهت افزایش مصرف آبزیان خوراکی و بسیاری عوامل جزئی دیگر.

مزیت‌های پرورش ماهی قزل آلا:

با توجه به شرایط و امکاناتی که برای افزایش تولید و تکثیر ماهی قزل آلا رنگین کمان خارج از فصل تخم‌گذاری وجود دارد، یکی امکان کنترل و رسیدگی جنسی ماهیان و دیگری وارد کردن تخم چشم‌زده در داخل و خارج از ماه‌های تکثیر ماهی قزل آلا است؛ که همین امر باعث شده است این نوع ماهی در اکثر ماه‌های سال در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

دمای مناسب برای پرورش ماهی قزل آلا:

دمای بهینه‌ی آب پرورش ماهی قزل آلا 15 الی 17 درجه سانتی‌گراد است و برای رسیدگی جنسی مناسب‌ترین دما، 12 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. پرورش این نوع ماهی در آب چشمه‌ا، نهرها، رودخانه، قنات و حتی در آب شور نیز امکان‌پذیر است.

صادرات ماهی قزل آلا

استان مازندران با داشتن افراد ماهر و متخصص در امر تولید ماهی قزل آلا، موفق به تولید بهترین و مرغوب‌ترین نوع آن شده است و با رعایت تمامی اصول پرورش جزء استان‌های برتر در این زمینه شده است.

صادرات ماهی قزل آلا مازندران به کشورهای خارجی از جمله روسیه موجب رونق هرچه بیشتر صنعت تولید ماهی قزل آلا در این استان شده است.

3

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما