قزل آلا ایرانی
خانه / ماهی قزل آلا / صادرات ماهی قزل آلا مازندران به آذربایجان

صادرات ماهی قزل آلا مازندران به آذربایجان

صادرات ماهی قزل آلا مازندران به آذربایجان و کشورهای مختلف بیشتر از پیش انجام می‌شود. مقام مسئول شیلات استان مازندران اعلام کرد که گردش ریالی تولید و پرورش ماهی قزل آلا در یک سال گذشته، دویست میلیارد تومان بوده است. صادرات ماهی قزل آلا مازندران به آذربایجان و بسیاری از کشورهای همسایه نقش مهمی را در توسعه‌ی آبزی‌پروری در این استان داشته است.

صادرات ماهی قزل آلا

استان مازندران با داشتن استخرها و قفس‌های پرورش ماهی، هرساله میزان انبوهی ماهی قزل آلا تولید می‌کند. بر اساس آمار سال گذشته، بالغ بر ۳۱۰ مرکز آبزی‌پروری در زمینه‌ی پرروش ماهیان سردابی در استان مازندران وجود دارد که حدود ۱۸۰۰ نفر در این مراکز مشغول به فعالیت هستند.

برای تأسیس هر مرکز باید تدارکات بسیاری چیده شود و حتی نوع استخر، جنس استخر و خیلی از مسائل دیگر در این خصوص وجود دارد که هرکس موظف است قبل از اقدام به تأسیس، اطلاعات مورد نیاز خود را در این زمینه به صورت کامل مطالعه کند.

ماهی‌دار کردن محیط‌های پرورش ماهی :

در ماهی‌دار نمودن استخرها برای پرورش ماهی قزل آلا باید از بچه ماهیان سالم استفاده کرد که سایز مناسبی دارند. زیرا اگر بچه ماهی ناسالم باشد و یا در حال استرس باشد، در رشد آن‌ها تأخیر به وجود می‌آید و حتی دچار تلفات بسیاری می‌شوند.

نکات مهم در انتخاب بچه ماهیان:

  1. بررسی اشتهای ماهیان از موارد مهم برای تست سلامت آن است.
  2. بچه ماهیان سالم به شکل منظم، خلاف جهت آب در حوضچه‌ها حرکت می‌‌کنند در حالیکه بچه ماهیان ناسالم، به صورت پراکنده در کنار دیواره‌های استخر قرار می‌گیرند.
  3. رنگ ماهیان سالم روشن و درخشنده است، اما بچه ماهیان ناسالم رنگ تیره و کدر و یا رنگ‌پریده دارند.
  4. بررسی شکل ظاهری از لحاظ خوردگی باله‌ها، لکه‌های سفید رنگ روی بدن، قارچ‌زدگی و وجود انگل‌هاست.

صادرات ماهی قزل آلا

افراد متخصص در این زمینه با موفقیت توانسته‌اند به تولید ماهی قزل آلا مشغول باشند و در نهایت ماهی سالم و مرغوب به بازارهای داخلی و خارجی تحویل دهند.

استان مازندران یکی از قطب‌های پرورش ماهی قزل آلاست که همین امر باعث شده ماهی قزل آلا در مازندران، از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار باشد که به طور میانگین ارزش اقتصادی آن به ۲۰۰ میلیارد تومان هم ‌رسید. استفاده از تکنولوژی‎های پیشرفته در زمینه‌ی آبزی‌پروری و تولید ماهی قزل آلا با محوریت صادرات به استان‌های دیگر و هم‌چنین صادرات به خارج از کشور، به خصوص کشور آذربایجان سبب توسعه‌ی پایدار پرورش ماهی قزل آلا در مازندران شده است. هم‌چنین، صادرات ماهی قزل آلا مازندران به آذربایجان نقش مهمی در سودآوری و ارزآوری به کشور دارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: امین مقدس
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120504495
ای دی تلگرام: aminmoghadas1010@
پست الکترونیکی: amin.moghadas65@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید ماهی قزل آلا

خرید ماهی قزل آلا به صورت عمده

خرید ماهی قزل آلا به صورت عمده اگر باشد، قیمت مناسب تری برای آن در …

آراد برندینگ