انواع ماهی سالمون

طبق گزارش اداره ملی اقیانوسی و جوی، ماهی قزل آلا با ارزش تجاری 688 میلیون دلار در سال 2017 و با داشتن ارزشی مشابه ارزش غذایی تن ماهی، محبوب ترین گونه غذاهای دریایی در ایالات متحده است. این ماهی به دلیل فواید سلامتی، به ویژه اسیدهای چرب امگا 3 مورد توجه است. اما همه ماهی قزل آلا برابر نیستند، در واقع شش نوع مختلف ماهی آزاد وجود دارد که به صورت تجاری در ایالات متحده به فروش می رسد. اگر تا به حال متوجه نام‌هایی مانند Sockeye یا King در اطراف بخش غذاهای دریایی فروشگاه مواد غذایی خود شده‌اید، ما اینجا هستیم تا تفاوت‌ها را روشن کنیم. اما ابتدا، آنچه در مورد ماهی قزل آلا مهم است نحوه پرورش آن است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ماهی قزل آلا وحشی در مقابل پرورشی

ماهی قزل آلا وحشی ماهی آزاد است که در محیط های طبیعی مانند اقیانوس ها، رودخانه ها و دریاچه ها صید می شود. اما بسیاری از ماهی قزل آلا که امروزه در سراسر جهان فروخته می شود، ماهی آزاد پرورشی است. مزارع پرورش ماهی از فرآیندی به نام آبزی پروری برای پرورش ماهی استفاده می کنند که اغلب برای تولید ماهی های بزرگتر، غذای فرآوری شده با چربی و پروتئین بالا داده می شود.

از آنجایی که آنها رژیم غذایی متفاوتی دارند، ترکیب مواد مغذی ماهی آزاد وحشی و پرورشی بسیار متفاوت است. ماهی آزاد وحشی حاوی مواد معدنی بیشتری است، در حالی که ماهی سالمون پرورشی دارای ویتامین C، چربی اشباع و کالری بیشتری است. برخی از مطالعات همچنین نشان داده اند که ماهی آزاد پرورشی ممکن است غلظت آلاینده های بیشتری نسبت به ماهی آزاد وحشی داشته باشد. هر دو هنوز منابع عالی امگا 3 هستند، اما ماهی قزل آلا وحشی در مجموع برای سلامتی شما بهتر است اگر بتوانید کمی بیشتر برای آن هزینه کنید.

اگر می خواهید به ماهی قزل آلا وحشی بچسبید، می خواهید با ماهی قزل آلا اقیانوس آرام بروید که پنج نوع آن وجود دارد: کینگ، سوکی، کوهو، صورتی و چام. موضوع بد نیست ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس، فقط به دلیل صید بی رویه و تخریب زیستگاه، امروزه ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در طبیعت بسیار کمی یافت می شود. بنابراین بیشتر ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در مزرعه پرورش داده می شود. برای آشنایی با شش نوع رایج ماهی قزل آلا، ادامه مطلب را بخوانید.ماهی قزل آلا وحشی در مقابل پرورشی

ماهی انگز

1. شاه / شینوک
این ماهی قزل آلا شایسته عنوان سلطنتی خود است. بسیاری آن را بهترین ماهی سالمونی می دانند که می توانید بخرید. شاه ماهی آزاد که متفاوت از ماهی دولمی است (که به نام چینوک نیز شناخته می شود) سرشار از چربی، غنی و اندازه بزرگ است که سرشار از امگا 3 است. شاه ماهی آزاد به اندازه پنج فوت و وزن بیش از 100 پوند رسیده است و در همه جا از آب های اقیانوس آرام در جنوب کالیفرنیا تا رودخانه های یخ زده شمال آلاسکا ظاهر می شود.

2. Sockeye/قرمز
ماهی سالمون Sockeye یا ماهی قزل آلا قرمز به خاطر گوشت قرمز متمایل به نارنجی و رایحه قوی خود شناخته شده است. گفته می شود که طعم غنی تری دارد، یا ممکن است برخی آن را “ماهی تر” توصیف کنند. آنها کوچکتر و لاغرتر از Kings هستند و همچنین بسیار ارزانتر هستند. ماهی سالمون Sockeye اغلب به صورت دودی فروخته می شود و مورد علاقه سرآشپزهای سراسر کشور است. آنها نه تنها نام خود را به خاطر گوشت قرمز روشن می‌گیرند، بلکه پوست آن‌ها با شنا کردن در بالادست برای تخم‌ریزی، قرمز تیره می‌شود. آنها بیشتر در آب های آلاسکا صید می شوند.

3. کوهو/نقره
کوهو یا ماهی قزل آلا نقره ای نام خود را به دلیل پوست نقره ای روشن خود گرفته اند. اگرچه آنها توجهی به Kings عظیم و Sockeys خوش طعم ندارند، Coho دارای محتوای چربی متوسط ​​و طعم لطیف تری است. به دلیل اندازه کوچک، Cohos اغلب برای پختن یک ماهی آزاد کامل استفاده می شود. طعم آنها شبیه به Kings است، اما Cohos از نظر بافت ظریف تر هستند. آنها معمولا در آب های آلاسکا و بیشتر شمال اقیانوس آرام یافت می شوند.ماهی قزل آلا وحشی در مقابل پرورشی

4. صورتی/گوژپشت
این ماهی قزل آلا به رنگ صورتی، گوژپشت یا حتی “کوهان” رنگ می شود زیرا دارای قوز مشخصی در پشت خود هستند که هنگام تخم ریزی ایجاد می شود و همچنین گوشتی روشن رنگ دارد. آنها طعم ملایم و چربی و اندازه کمی دارند و معمولاً بین دو تا شش پوند وزن دارند. اگرچه آنها را می توان تازه و منجمد یافت، اما معمولاً در قوطی ها یا کیسه ها فرآوری شده و فروخته می شوند. بیشتر ماهی قزل آلا صورتی از ماهیگیری آلاسکا با طعمه ماهی برداشت می شود، اما آنها را می توان در سواحل واشنگتن و اورگان نیز یافت. واقعیت جالب: ماهیگیران آمریکایی در سال 2017 بیشتر از همه ماهی های دیگر ماهی آزاد صورتی برداشت کردند که همه آنها 495 میلیون پوند بودند.

5. Chum/Silverbrite/Keta/Dog
ماهی قزل آلا با نام های زیادی وجود دارد. این ماهی با رنگ روشن تا متوسط ​​دارای محتوای چربی کمتر و اندازه کوچکتر است. گوشت آن اغلب به صورت کنسرو یا منجمد فروخته می شود. با این حال، یک چیز بزرگ دارد: قلیه آن. قلیه یا تخم ماهی موجود در تخمدان ماهی ماده در بسیاری از غذاها به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود و در تجارت و صادرات ماهی قزل آلا توجه است. قلیه چام اغلب بزرگتر و خوشمزه تر از سایر انواع ماهی آزاد است. اغلب برای ایکورا (خاویار ماهی قزل آلا) استفاده می شود.

6. آتلانتیک/سالمو سالار
و در نهایت، تنها ماهی قزل آلا که از اقیانوس آرام نمی آید، البته ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس است. با این حال، تمام ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس که به صورت تجاری در دسترس است، پرورش داده می شود. این به این دلیل است که فقط کوچک می باشد.ماهی قزل آلا وحشی در مقابل پرورشی

ماهی سد

امروزه جمعیت های فرسوده در طبیعت زندگی می کنند. ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس طعم ملایم‌تری دارد، اما به دلیل رژیم غذایی خاص، اغلب از نظر اندازه بزرگ‌تر است.با این حال، پرورش ماهی شروع به بهبود می کند زیرا شیلات به سمت خوراک های گیاهی تر حرکت می کند. از آنجایی که ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در مزرعه پرورش داده می شود، نسبت به بیشتر ماهی قزل آلا وحشی ارزان تر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما